Audrey Hepburnová

18. července 2010 v 21:11 | xoxo ♥ |  Životopisy herců a hereček
Vlastním jménem: Audrey Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston = Audrey Ruston
Datum narození : 4.Května 1929 v Bruselu
Datum úmrtí: 20.Ledna 1993 v Tolochenaz, Švýcarsko

audrey hepburnová
-Původně chtěla být tanečnicí a baletu se také plně věnovala. Později získala stipendium na prestižní baletní škole v Londýně, kam se s maminkou po válce přestěhovala. Brzy však zjistila, že kvůli své tělesné výšce nemůže s kariérou tanečnice počítat. V baletním souboru si jí ale všimli muzikáloví a filmoví producenti a brzy získala své první malé role v nevýznamných britských filmech.

- Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy
.
- V osmdesátých letech, v posledních letech svého života, se věnovala především práci pro humanitární organizace. V roce 1987 se stala oficiálním velvyslancem dobré vůle UNICEF. Cestovala do rozvojových zemí, například do Somálska, kde se snažila pomáhat hladovějícím dětem.

-zásadní zlom její herecké kariéře v podobě hlavní role v novodobé filmové pohádce Prázdniny v Římě, která jí vynesla do hvězdné společnosti. Za tento film také získala (v americkém filmu debutující) v roce 1954 cenu americké filmové akademie - Oscar. V témže roce 1954 krátce na to také získala prestižní divadelní ocenění Tony za roli Ondiny ve stejnojmenné brodwayské divadelní hře. Od té doby se objevovala v nejklasičtějších dílech kinematografie jako jsou například:

Snídaně u Tiffaniho (1961)
Prázdniny v Římě (1953)
Sabrina
(1954)
My Fair Lady (1964)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama