Marylin Monroe

20. července 2010 v 13:27 | xoxo ♥ |  Životopisy herců a hereček

Vlastní jméno: Norma Jeane Mortenson

Datum narození: 1.6.1926 Los Angeles
Datum úmrtí: 4.8.1962 Los Angeles
marylin

- byla americká herečka,modelka

-byla známá jako sexuální symbol 50. let
20.století

-jako dvacetiletá začala pózovat známým i méně známým fotografům, ještě jako   brunetka se objevila na titulních stránkách magazínů. Její ambice ovšem sahaly dál -
toužila hrát.

-Kde nastal zlom v jejím úspěchu? Jistě ve fotografiích, kde byla Marilyn zahalená jen do vůně svého parfému Chanel č. 5. Bylo jí 22, když pak prohlásila později - měla hlad a potřebovala peníze na auto, kterým jezdila na castingy, tak kývla na nabídku Toma Kellyho pózovat pro umělecké akty.Po celý svůj život poutala pozornost bulvárního tisku neuspořádaným životem, profesionálními problémy a milostnými avantýrami.

-Tak jako Marilyn kdysi dlouho nevydržela v továrně na padáky, nevydržela ani nápor image hloupé blondýnky. Vadilo jí, že ji nikdo jako umělkyni nerespektuje a trápilo ji, že ji nikdo nepovažuje za skutečnou herečku, ale jen za atraktivní doplněk. Byla unavená filmy, které jí studio nabízelo - od roku 1952 šla z filmu do filmu. Doslova tedy utekla do New Yorku studovat ve věhlasném Actor´s Studiu Lee Strasberga. Ponořila se do studia dramatu a psychoanalýzy a seznámila se s newyorskou intelektuální společností. Potkala zde také fotografa Miltona Greena, se kterým založila svou vlastní společnost Marilyn MonroeProduction na výrobu filmů, čímž se stala průkopnicí. Snažila se být nezávislá a ve své produkci pak vytvořila 2 filmy: Autobusová zastávka a Princ a tanečnice (1957), jehož režie se ujal Lawrence Olivier a vytvořil s MM zároveň i hlavní roli. To už byla Marilyn provdaná za Arthura Millera.

-Na počátku 60. let u ní propukla těžká osobní krize, kterou řešila nadměrným množstvím prášků a alkoholem a to také skončilo její smrtí.

-nejznámější filmy:

Někdo to rád horké
Asfaltová džungle
Vše o Evě
Autobusová zastávka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama