Srpen 2010

Věštění z ruky

28. srpna 2010 v 21:41 | xoxo ♥ |  Magie a tajemno ♥
Dlaň vs. prsty
Pokud po porovnání dlaně a prstů jsou delší prsty než dlaň, patří člověku, který se vždy soustředí na detaily. Větší dlaň patří temperamentním a impulzivním lidem. Stejně dlouhé prsty i ruka, patří člověku, který si vždy stojí za svým a neustoupí. Ten v životě dosáhne úspěchu.

Palec
Stojí stranou od ostatních prtsů a proto je jeho posazení důležité. Správně by měl být proti ukazováčku v úhlu 45° - 90°. Větší úhel svědčí o vnímavosti, samostatnosti a schopnostech být vůdcem. Ale pozor, dotyčný je zvyklý spoléhat na náhodu. Čím menší úhel, tím je člověk malichernější a větší sobec. Před lidmi s příliš velkým palcem se varuj, protože mají sklon k ovládání ostatních, tvrdohlavosti a mohou být i hrubí. Všeobecně jsou lidé s delšími prsty rozumnější a přemýšlejí o tom, co udělají.

Dlaň
K hádání se nejvíce hodí levá ruka, protože je blíž k srdci. Na dlani je čar mnoho, ale tyto 4 jsou nejdůležitější: čára života, hlavy, srdce a osudu. Čáry by měli mít barvu jako zbytek dlaně Tmavé a hluboké čáry jsou příznačné pro lidi agresivní a silné, naopak čáry světlé jsou příznačné pro lidi slabé, kterým chybí síla.

Čára života
Správná čára života má začínat mezi prostředníčkem a ukazováčkem a stáčet se dolů k zápěstí. Měla by vypovídat o vitalitě a životním postoji. Každého samozřejmě ze všeho nejvíce zajímá, jak dlouho bude žít. Neplatí, že krátká znamená krátký život a dlouhá naopak. Obecně se bere střed čáry života jako 35 rok a každý milimetr navíc znamená další rok. Pokud je ze všech čar nejvýraznější, pak patří člověku fyzicky zdatnému. Jakékoliv přerušení nebo nedokonalosti jsou předsevzetí potíží.

Čára s mezerou - dosavadní život není úplně v pořádku a bude tu snaha začít někde jinde úplně od začátku.
Dvě čáry vedle sebe - je tu na ocharnu čáry života - jednoduše život jistí.
Čáry začínající u čáry hlavy - mlčenlivost a nejistota. Někdo, kdo byl od dětství utlačován silnou osobností - možná rodiči, a nedokáže se sám prosadit.
Neprohnutá rovná čára - nezájem o okolí a nedostatek sebedůvěry.

Čára hlavy
Ideální čára začíná u čáry života a prochází v oblouku celou dlaní až k malíčku. Všeobecně by se z ní mělo poznat, jaké kdo schopnosti a inteligenci. Silná čára patří lidem schopným překonávat překážky, naopak slabou mají ti, kteří nemají pevnou vůli a jen čekají na to, jak to s nimi dopadne.

Nepravidelná čára - kdo ji má, by se měl připravit na to, že prosadit svou osobnost mu dá dost práce.
Krátká čára - dobrá paměť, praktické vlohy, ale chybí fantazie.
Rovná dlouhá čára - značí pevnou vůli - kdo ji má, je ochoten se pro dosažení svých cílů vzdát čehokoli - platí to i o lidech blízkých.
Prohnutá čára - příliš zájmů. které sebou přinášejí možné problémy s koncentrací.
Čára připomínající řetěz - chybí schopnost logicky myslet.
Čára začínající vniř čáry života - patří uzavřenému jedinci, který si nevěří a neumí svobodně jednat. Je zalezlý ve své ulitě a odmítá z ní ven.

Čára srdce
Ideální čára začíná mezi ukazováčkem a prostředníčkem a stáčí se dolů pod malíček. V této podobě petří člověku vyrovnanému a srdečnému, na kterého je spolehnutí. Vypovídá o zdraví a neměla by být jinak přerušovaná, protože jakékoliv nepravidelnosti jsou předsevzetí zdravotních problémů. Pokud čáry života, srdce a hlavy začínají v jednom místě, hrozí ti zlá událost, ze které se těžko vpamatovává.

Hluboká a zakřivená - smyslný a mírně sobecký člověk, který je zahleděn do sebe a neočekávej od něj vyznání lásky.
Čára blízko u čáry hlavy - svědčí o konfliktu mozku a citů. Převahu nabude čára výraznější.
Dlouhá čára - romantik toužící jen po troše přízně a idealizuje si každou situaci.
Krátká a neprohnutá čára - k ostatním chladný člověk, který prosazuje jen sám sebe. Jednoduše kariérista a sobec.
Čára jako řetěz - klasický sukničkář, nevěrník a koketa. Pozor na ně, mohou ti hodně ublížit!
Čára na konci rozdvojená - značí kamarádskou povahu a inteligenci.
Čára otočená vzhůru - značí dominanci v sexu.
Čára začínající pod ukazováčkem - romantik, který má vždy nasazené "růžové brýle".


Čára osudu
Nemusí být u každého a pokud ano, tak vede od prostředníčku k zápěstí. Měla by ovlivňovat ctižádost. I když ji máš, nestačí jen čekat na řízení osudu, je potřeba věřit ve vlastní schopnosti. Sama přítomnost čáry je dokladem toho, že je člověk schopen převzít zodpovědnost. Kdo ji nemá, špatně se přizpůsobuje a nedokáže se soustředit. Silná linie patří vždy lidem, kteří mají kontrolu nad svým životem a těm, kteří si nenechají líbit žádnou nadvládu. Čím je čára výš, tím bude déle trvat než se člověk osamostatní a začne být sám sebou.

Čára začínající na čáře života - všechno co dělá, podřizuje přáním svých blízkých.
Čára končící na čáře hlavy - vlastní hloupost a špatný odhad situace stojí za možné nezdary.
Rozdělený začátek čáry - zodpovědný člověk, který chce sám něco dokázat, ale neobětuje tomu rodinu a přátele.
Čára začínající na čáře srdce - v průběhu času se jen zábava ve volném čase může stát hlavní náplní života.
Pravý úhel mezi čarou osudu a života - chrání život před každým nebezpečím.
Zakončení na čáře hlavy - pracovní úspěch překazí vlastní špatný odhad.

Druhy ruky:

Čtvercová ruka - člověk se čtvercovou rukou je sebevědomý a praktický. Ví, kde je ve společnosti jeho místo a váží si autorit. Má vrozený smysl pro zodpovědnost a umí si poradit skoro v každé situaci. je předurčen k tomu, vést ostatní.

Kónická ruka (zakulacená) - mají ji především společenští lidé, kteří jsou ozdobou každé party. Dokáží ostatní pobavit a mají rádi pěkné věci. Obyčejně uvedou věci do pohybu, ale nevydrží u ničeho dlouho. Jsou nestálí nejen v práci, ale i v lásce

Nesnesitelná krutost ( Intolerable Cruelty) 2003

24. srpna 2010 v 10:04 | xoxo ♥ |  Filmy s Romantikou ♥
O filmu:
Intolerable Cruelty
Nesnesitelná krutost je příběh Milese Masseyho, velice úspěšného prominentního rozvodového advokáta z Los Angeles. Setkání se zatím-manželkou jeho klienta Marylin Rexrothovou , která se rozvodem snaží získat finanční nezávislost, se pro něho stane novou výzvou. Po procesu, ve kterém se mu opět podaří prokázat svou kvalitu a Marylin Rexrothovou doslova zruinuje, se však neočekávaně sám zaplete do její rozvodové hry. Celý film se nese v duchu velice vtipných dialogů a nečekaných dějových zvratů až k závěrečnému vyvrcholení, které diváky nepochybně zaujme.

režie: Joel Coen,Ethan Coen

hrají: George Clooney-Miles Massey, Catherine Zeta-Jones-Marylin Rexroth, Geoffrey Rush-Donovan Donaly,..

Ke zhlédnutí celý film:


Prime (Prime) 2005

24. srpna 2010 v 9:54 | xoxo ♥ |  Filmy s Romantikou ♥
O filmu:
PRIME

Fotografka Rafi je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou. Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem. Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii…

režie: Ben Younger

hrají: Uma Thurman-Rafi,Meryl Streep-terapeutka Lisa, Bryan Greenberg- Davd,...

Ke zhlédnutí celý film:


Dokonalá rasa (Perfect Creature) 2006

24. srpna 2010 v 9:40 | xoxo ♥ |  Horory ♥
O filmu:
dokonala rasa
Nuovo Zelandia, představuje svět, kde spolu upíři a lidé mírumilovně žijí. Tato delikátní rovnováha se zdá zničená, když neznámá epidemie začne likvidovat lidskou populaci a jeden upír poruší zákon a začne zabíjet lidi. Upír Silus je vyslán, aby chytil zločince, svého bratra Edgara. V pátrání spojí své síly s lidskou policejní kapitánkou a společně zjistí, že není všechno tak jednoduché jak to na první pohled vypadá.

režie: Glenn Standring

hrají: Dougray Scott-upír Silus,Saffron Burrows-Lily, Leo Gregory-Edgar,Scott Willis-Jones, Stuart Wilson- Augustus, Craig Hall- Dominic, Lauren Jackson-Stephanie Kellyová, Peter McCauley-profesor Liepsky, Stephen Ure-Freddy,....

Ke zhlédnutí celý film:


Velký flám (La Grande vadrouille) 1966

22. srpna 2010 v 15:10 | xoxo ♥ |  Komedie
O filmu:
La Grande vadrouille
Němci nad Paříží sestřelí britský průzkumný letoun. Letci se zachrání seskokem s padákem, ale pokud se včas nedostanou do jižní Francie, která dosud není Němci okupována, rovná se jejich seskok volnému pádu z výšky pěti kilometrů na betonovou plochu. S pomocí několika francouzských civilistů se vydávají na cestu za svobodou, která se vinou excentrických průvodců změní na velký flám.

režie: Gérard Oury

hrají: Bourvil-Augustin Bouvet, Louis De Funès-Stanislas LeFort, Claudio Brook-Peter Cunningham, Andréa Parisy-Marie-Odile, Colette Brosset-Germaine, Mike Marshall-Alan MacIntosh, Marie Dubois-Juliette, Terry Thomas-Sir Reginald

Ke zhlédnutí celý film:
Pátek Čtřináctého (Friday the 13th) 2009

22. srpna 2010 v 14:32 | xoxo ♥ |  Horory ♥
O filmu:
Pátek Čřináctého
Podle legendy masakr u Crystal Lake odstartovala nepozornost instruktorů letního tábora, kteří si nevšimli topícího se mentálně postiženého chlapce Jasona Vorheese. Ve snaze pomstít synovu smrt vzala truchlící matka spravedlnost do vlastních rukou a začala milé vychovatele nemile likvidovat. Když byla nakonec i ona poslána do pekla, převzal její práci utopený synáček. Tenhle příběh si ve zkratce připomeneme ještě před úvodními titulky a vypráví si ho i parta teenagerů, která do téhle oblasti zavítá. Vzhledem k tomu, že je nenapadne nic "rozumnějšího", než děsivou lokalitu prozkoumat a přenocovat v ní, asi tušíte, jak to s nimi nakonec dopadne. Pár týdnů nato sem přijede sympaťák Clay, který pátrá po zmizelé sestře. Vzhledem k tomu, že jde o členku nešťastné partičky, musí vám být Claye a jeho zoufalého snažení upřímně líto. Litovat naopak není třeba bezprizorního Jasona, jemuž se pod ostří mačety blíží další skupinka rozjívených teenagerů, kteří si chtějí užít víkend v divočině a netuší, že za to zaplatí tu nejvyšší cenu.  

režie: Marcus Nispel

hrají: Jared Padalecki-Clay Miller, Danielle Panabaker-Jenna, Amanda Righetti-Whitney Millerová, Travis Van Winkle-Trent, Aaron Yoo-Chewie, Derek Mears-Jason Voorhees, Jonathan Sadowski-Wade, Julianna Guill-Bree, Ben Feldman-Richie,...

Ke zhlédnutí celý film:


Zběsilý útěk (Running Scared) 2006

22. srpna 2010 v 14:13 | xoxo ♥ |  Akční filmy
O filmu:
Po dlouhé roky Joey úspěšně kličkoval
Running Scared
mezi poklidným rodiným životem a svou prací - pracuje jako uklízeč zbraní pro italskou mafii. Jenže nedá se říct, že svou práci dělá tak jak má. Místo toho, aby je hodil do řeky, kam podle mafiánů patří si je doma schovává ve sklepě. Z toho už kouká malér. A vůbec pokud si toho všimne syn se svým kamarádem a jednu takovou "horkou" zbraň "vypůjčí" a zastřelí s ní nenáviděného otčína, který je navíc schodou náhod členem konkurenční ruské mafie. Joey bude mít asi hodně nepříjemný večer, protože se o všechno začne zajímat zkorumpovaný policista, který by měl být mrtvý. A vypadá to, že bude muset s pravdou ven i před svou milovanou ženou.

režie: Wayne Kramer

hrají: Paul Walker-Joey Gazelle, Cameron Bright-Oleg Yugorsky, Vera Farmiga-Teresa Gazelle, Karel Roden-Anzor "Duke" Yugorsky, Johnny Messner-Tommy "Tombs" Perello, Ivana Milicevic-Mila, Chazz Palminteri-Detektiv Rydell, Thomas Rosales Jr.-Julio

Ke zhlédnutí celý film:


Hele kámo,kdo tu vaří? (Waiting...) 2005

22. srpna 2010 v 13:52 | xoxo ♥ |  Komedie
O filmu:
Waiting...
Lakomí a nároční hosté, pomluvy mezi zaměstnanci a vzájemné ponižování na denním pořádku. Každý, kdo jen trochu poznal atmosféru zákulisí restaurace pochopí, co se děje v zázemí restaurace Shananigan´s. Číšník Dean, který před čtyřmi lety dostudoval střední školu nikdy o práci v restauraci Shenanigan´s nepochyboval. Ale jen do doby než zjistil, že jeho kamarád Chett vydělává spoustu peněz na elektrotechnice. Dean se vrhá po hlavě do změny svého života.Deanův kamarád Monty je ve stejné situaci, ale neláme si s tím hlavu. Raději vymetá večírky.Do parády si ho vezme nový nesmělý kolega Mitch. Během jedné značně chaotické směny pozná Mitch zbytek podivných zaměstnanců restaurace Shenanigan´s: Montyho drsnou ex-přítelkyni Serenu, entusiastického manažera Dana a šéfkuchaře Raddimuse, posedlého soutěží mezi zaměstnanci restaurace, které se říká "Hra"…

režie: Rob McKittrick

hrají: Číšník Dean-Justin Long,Monty-Ryan Reynolds,kolega Mitch- John Francis Daley, ex-přítelkyně Serena-Anna Farisová, Luis Guzman-šéfkuchař Raddimus,...

Ke zhlédnutí celý film:


V tom domě straší! (Monster House) 2006

22. srpna 2010 v 13:12 | xoxo ♥ |  Animáky x)
O filmu:
Monster House
Domy jsou různé, jedny jsou vysoké a druhé nízké, jedny jsou strašidelné a druhé nudné. Ovšem najdou se i takové, které jsou opravdu zvláštní a jedinečné. Jsou to budovy, o kterých se tvrdí, že mají svého ducha. Jedno stavení je ale ještě více odlišné od těch ostatních, nemá jen ducha, ale je to opravdová osobnost, živý dům a ještě k tomu pořádně hladový. Trojice dospívajících dětí v čele s DJ se rozhodnou tuto starou rozpadající se barabiznu pořádně prozkoumat, aby překonali svůj dávný strach, přičemž nemají ani nejmenší tušení, že by si na nich mohla pěkně smlsnout a to že se jedná o animovaný film už dávno neznamená, že se bude jednat o pohádku. Již teď je jasné, že naši hrdinové budou muset bojovat o holé přežití a doufat, že neztratí příliš kreslené krve. Jak nakonec tato zběsilá bitva dopadne?

režie: Gil Kenan

hrají: DJ,Chowder,Jenny,Nebbercracker,policista Lister, Zee,Ryan,Lebka,policista Landers,Bones,Eliza,Constance,DJova matka, DJův táta

Ke zhlédnutí celý film:


Nenávidím den sv. Valentýna ( I Hate Valentine's Day) 2009

22. srpna 2010 v 12:52 | xoxo ♥ |  Filmy s Romantikou ♥
O filmu:
Genevieve je ráda zamilovaná,
i_hate_valentines_day_xlg
miluje květiny i den svatého Valentýna. To vše by dokonale pasovalo k jejímu povolání květinářky, která svůj obchod provozuje v centru Brooklynu v New Yorku. Všechno má ale malý háček. Genevieve nenávidí dlouhodobé vztahy. Už tolikrát v minulosti se dočkala zklamání, že když přijde na srdeční záležitosti, nikoho si k sobě nepustí. Ale pak se objeví Greg. Je to fešák, zábavný a navíc i galantní. Proč je tedy stále svobodný? Jednoduše to s opačným pohlavím neumí. Je na Genevieve, aby dala Gregovi několik lekcí, ze kterých - zdá se - nakonec může být něco víc.

režie: Nia Vardalos

hrají:Nia Vardalos-Genevieve Gernierová, John Corbett-Greg Gatlin, Stephen Guarino-Bill, Amir Arison-Bob, Zoe Kazan-Tammy Greenwoodová, Gary Wilmes-Cal, Mike Starr-John, Jason Mantzoukas-Brian Blowdell, Jay O. Sanders-poslíček Tim

Ke zhlédnutí celý film: