Září 2010


My Top 5 song ♥ 27.9.2010

27. září 2010 v 18:42 | Mišule ♥ |  Top 5 songů a videí ♥

B.O.B- Ghost In The Machine

Shawn Desman - Shiver

Ewa Farna & Jan Bendig - Stejný cíl mám dál

The Pretty Reckless Make me wanna die


Taylor Swift - White Horse


*Chci to! (I Want Candy) 2007

27. září 2010 v 15:35 | Mišule ♥ |  Komedie
O filmu:
i-want-candy-cover
-je to o dvou frustrovaných studentech a jejich touze prorazit ve filmu. Rádoby producent Joe a jeho talentovaný, ale neurotický kamarád a režisér v jedné osobě Baggy už jsou znechuceni metodami svého učitele filmu a tak raději vyráží do Londýna, aby tu konečně prodali svůj scénář, o kterém jsou přesvědčeni, že je dokonalý. Londýn je ale nevítá s otevřenou náručí. Štěstí se na ně ale nakonec přece jen usměje, když podobně zoufalý producent souhlasí s tím, že do filmu investuje v případě, že hvězdu pro hlavní roli vybere on sám. Je tu jediný probém - producent chce Candy Fiveways - světovou pornostar číslo 1 ...

režie: Stephan Surjik

hrají: Tom Riley- Joe, Tom Burke- Baggy, Mackenzie Crook- učitel filmu, Carmen Electra- Candy Fiveways,Eddie Marsan- zoufalý producent,...

Ke zhlédnutí celý film:


Parfém: Příběh vraha (Perfume: The Story of a Murderer) 2006

27. září 2010 v 15:02 | Mišule ♥ |  Thriller
O filmu:
fdh
Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia - svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše…

režie: Tom Tykwer

hrají: Ben Whishaw-Jean-Baptiste Grenouille, Dustin Hoffman-Giuseppe Baldini, Alan Rickman- Richis, Rachel Hurd-Wood-Laura, Simon Chandler-starosta Grasse, Michael Smiley-Porter, Perry Millward-Marcel

Ke zhlédnutí celý film:


Edith Piaf ( La Môme)- 2007

27. září 2010 v 13:15 | Mišule ♥ |  Edith Piaf ♥
O filmu:
Je to životopisný film velké šansonierky,která to neměla nikdy lehké.Narodila se na chodníku ulice Belleville č. 72., vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf -vlastním jménem Edith Giovanna Gassion byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami své doby například: Marlene Dietrich,Yves Montand..jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala...".Celý život jí muži nebyli cizí, i když poprvé se vdala až v roce 1952 za Jacquese Pillse. Jejím druhým mužem pak byl Théo Sarapo. Dalšími muži Edith Piaf byli např. Raymond Asso, Paul Meurisse, Henri Contet, Yves Montand, ale především asi největší láska, boxer a mistr světa v boxu, Marcel Cerdan…Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku.. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád. "Režisér Olivier Dahan obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem... Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace.

režie: Olivier Dahan

hrají: Marion Cotillard- Edith Piaf, Sylvie Testud- Mômone,Pascal Greggory- Louis Barrier, Jean-Poul Rouve-Louis Gassion

Ke zhlédnutí celý film:


UKÁZKA:
Črodějův učeň (The Sorcerer's Apprentice) 2010

25. září 2010 v 22:59 | xoxo ♥ |  Akční filmy
O filmu:
Balthazar Blake je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem. Balthazar na to ale sám nestačí a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera, zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory jeho pochybám svého učně. Čaroděj svého nedobrovolného žáka v rychlosti zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a společně se tato neobvyklá dvojice pokouší s pomocí svých schopností postavit jedněm z nejagresivnějších - a nejzákeřnějších - čarodějů všech dob. Dave je nucen v sobě najít veškerou odvahu k tomu, aby jako Čarodějův učeň svůj výcvik přežil, zachránil město a získal srdce své vyvolené.

režie: Jon Turteltaub

hrají: Nicolas Cage-Balthazar Blake, Alfred Molina-Maximem Horvathem, Jay Baruchel- Davea Stutlera,...

Ke zhlédnutí celý film: anglické znění s titulkama cz


The Vampire Diaries 2.řada

25. září 2010 v 22:44 | Mišule ♥ |  TVD..odkazy na zhlédnutí..
Vampire Diaries Wallpapers
poznámka: další díly budu pravidelně přidávat :)

kdyby odkazy nešly tak to najdete i na :

Vlohy a schopnosti duše

25. září 2010 v 19:14 | Mišule ♥ |  Magie a tajemno ♥
Principem lidské duše je její duchovní podstata, obsahující netušenou sílu, mimořádné vlohy a dosud stále ještě nedokonale probádané zvláštní mohutné schopnosti.

Po narození se lidské tělo postupně dotváří, ale ihned při narození vzniká forma duchovního (fluidového) těla s vyššími vývojovými znaky a dokonalejšími vlastnostmi. Proto má tělo i při smrti vlastně dvojí tvar: hmotný (který zaniká) a energotronový (fluidový - oduší).

Lidská duše po smrti hmotného těla odchází, a to nejdříve jako nehmotné fluidum (oduší) a poté i ve formě vyzařující energotronové látky - zvláštní nemateriální síly, charakteristické pro živou přírodu jako "životní síla".
Činnost rozumu a vůle je samostatnou činností duše.

Rozčlenění a popis jednotlivých stavů vědomí:

1. Vědomí - normální bdělý stav. Duševní činnost je závislá na schopnostech pěti lidských smyslů, rozumu, vůle a součinnosti paměťových mozkových esplan (esplana = sídlo paměti).
2. Vrchní vědomí - totéž, co vědomí, avšak s dokonalým uvědomováním vjemů a počitků ve vyšším vzdělaném rozumu a vůli.
3. Vrchní podvědomí - činnost šedé kůry mozkové s jejími paměťovými esplany, na něž jsou ukládány všechny počitky a vjemy. Vrchní podvědomí je sídlo paměti.
4. Spodní podvědomí - občasná samovolná činnost šedé kůry mozkové bez rozhodování a uplatnění vědomého JÁ. Je řízena chorobnými esplany. Jedná se vlastně o chorobný stav vědomí vlivem dědičnosti, momentální přepracovanosti, podvýživy ústředního nervstva, obtížně řešitelných problémů apod.
5. Vstupní podvědomí - ústup duše z činnosti bdělého vědomí do zdravé činnosti 1., 2. a 3. stupně hypnózy či jiného druhu transu nebo extáze. Blíží se podvědomí.
6. Nižší podvědomí - chorobný stav spodního nebo vstupního podvědomí, zaviněný duševní chorobou zatížených esplan. Projevuje se nejen při vědomé činnosti, ale i v hypnóze, která může přispět k jeho léčení.
7. Podvědomí - činnost duše v šedé kůře mozkové a také v oduší, ovšem bez účasti esplan a vnějších smyslů (esplana a smysly mohou být řízeny přímo z podvědomí jen ve výjimečných případech). Jedná se o stav 4. stupně hypnózy. Z uvedeného stavu vycházejí vzácné duševní schopnosti, vlohy, vlastnosti a síly, přímé nazírání, vize a mimořádné jevy.
8. Nejzazší podvědomí - duše ve své aktivitě pracuje pouze v oduší. Je to nejpříjemnější stav duše, v němž si sama sebe dostatečně uvědomuje a prožívá svou dokonalost.
9. Vědomí duše - veškerá duševní a smyslová činnost, která přechází do paměti samotné duše. V něm se sama přímo a plně uvědomuje bez prostřednictví esplan.
10. Práh vědomí - myšlenky, pocity, zážitky a vlohy, které se dostaly z podvědomí do vrchního podvědomí, do esplan, a to bez součinnosti vědomí.
11. Tvořivé podvědomí - duše ve stavu hlubokého transu a extáze. Pokud se v něm může uvědomit, tvoří z vlastního tělesného buněčného plazmatu přeskupováním prvků buď vlastní materializace (dvojnictví), nebo materializace jiných bytostí, dále pohyby předmětů, materializace a dematerializace věcí. Vytváří i jiné jevy, kombinace různých nesmyslů (nachází-li se v některém vstupním podvědomí).

Podvědomí duše je pracovnou, v níž pochody psychických problémů a úkolů dozrávají a vybavují se k vědomí. Snadno rozpoznatelné to je například při umělecké tvorbě, kdy se z hlubin podvědomí často zrodí hotové originální nápady, vzory a řešení nesnadných úkolů a promítnou se do vědomí.

Určité části paměti, podvědomě zachycené dojmy a zapomenuté zážitky se dají snadno vyvolat a vybavit v hypnotickém stavu, čehož se užívá při léčení duševních chorob. Jde v podstatě o pátrání po zapomenutých dojmech, které jsou v nižším spodním podvědomí esplan jakoby "uskřípnuté", takže jsou příčinou pozdějších nevysvětlitelných záchvatů, odporů a strachů.

Podvědomí je sídlem vloh a schopností duše, myšlenek, vzniku vynálezů a uměleckých dispozic. Všechny uvedené schopnosti lze vůlí a pílí probudit, aktivizovat a "vynést" do vrchního vědomí, v němž dojde k jejich trvanému uložení do paměťových esplan.

Co jsou to vlastně esplana? Esplana tvoří základ lidské paměti. Ukládají se v nich veškeré informace ze života člověka, které jsou pak zdrojem jeho tvůrčí práce, fantazie a obrazotvornosti.

V případě některých duševních chorob se stává, že vědomá i podvědomá činnost působí současně, avšak s převahou jedné z nich, čímž vzniká nekontrolovatelný chaos. Uvedený stav chorého stavu duše je zaviněn nižším podvědomím a vědomím potlačených dřívějších nezdarů, přání a afektů.